logo g1

Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze

hum org            klasa         klub org     

glowacki Na stronie projektu w menu "Komunikaty" opublikowana została lista uczniów zakwalifikowanych na rejs oraz ważne informacje.

Kliknij jacht aby przejść na stronę projektu.

Start

Wiadomości z życia szkoły

31.03.2014 r. (poniedziałek)

Panie Ewa Wawszczyk, Eulalia Szatkowska i Ewa Pachciarek zorganizowały Dzień Talentów, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje nieszablonowe zainteresowania i tematy, którymi się zajmują. W programie (z różnym repertuarem, bo były piosenki, prelekcje, pokazy i występy) zaprezentowali się:

Ola Sieroń (3c) – piosenka „Bezimienne twarze”;

Julia i Weronika Żołądziejewskie (1h, 2h) – piano na cztery ręce;

Julia Zaremba (2b) – Poduszkowce końca XXI wieku;

Agata Wywiał (2b) – Nowatorskie zastosowanie prasy hydraulicznej;

Jakub Dranczewski (3b) – prezentacja „jRED”

Aleksandra Idziak (2b) i Kamila Lis (2b) – piosenka „One way or another blondie”;

Hubert Bereś (3b) i Jacek Rzemieniecki (3b) – Łazik pokojowy;

Paulina Ołpińska (2b) – Uciekająca biedronka;

Joanna Zapała (2b) – Dlaczego samoloty latają?;

Magda Machnicka (2b) – Jak utrzymać nienaganną sylwetkę?;

Kamila Lis (2b) – Kołowrót;

Katarzyna Koch (3c), Natalia Berśniewicz (3c) i Daria Pabiniak (3c) – „Szerokie tory – Koło Sybiraków nr 8”;

Jakub Dranczewski (3b) – Zielonogórskie Bachusiki

Miłosz Tyliszczak (2f) i Jan Małolepszy (2f) – samozapłon.

Ten bardzo ciekawy program prowadzili Natalia Majka (3g) i Konrad Ławecki (2e).


 

29.03.2014 r. (sobota)

W ramach programu „Zachowaj trzeźwy umysł” rozegrano mistrzostwa szkoły w siatkówce dziewcząt klas I. Zwycięzcą turnieju została klasa 1b ( Weronika Idzikowska, Weronika Konczanin, Natalia Hołobotowska, Zuzanna Tylawska, Marta Socha i Kamila Pietrażycka), która wygrała wszystkie mecze. Na drugim miejscu uplasowały się dziewczęta z klasy 1e, trzecie miejsce wywalczyła klasa 1d. Najlepszą zawodniczką turnieju została Karolina Guźda (1c). Mecze sędziowały Ola Krawczyk i Natalia Jóźwiak (3h). Turniej przygotowały: p. Patrycja Matyjaszczyk i Katarzyna Marciniak.

 

28.03.2014 r. (piątek)

Do miejskiego konkursu „8 Wspaniałych” p. Michalina Kosowicz zgłosiła cztery uczennice. Dwie z nich: Anita Piechocka (3e) i Zuzanna Ślakowska (3g) otrzymały wyróżnienie!

Celem konkursu jest propagowanie pozytywnych, pro społecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień.

 


27.03.2014 r. (czwartek)

Byliśmy bezkonkurencyjni w mistrzostwach Zielonej Góry w sztafetowych biegach przełajowych. Obie nasze reprezentacje zdobyły tytuły mistrzowskie, zdecydowanie wyprzedzając pozostałe drużyny. W reprezentacji szkoły wystąpili:

Patrycja Korasiak (3h), Paulina Maciejewska (3g), Weronika Mięsiak (3g), Julia Przędźwięg (1e), Monika Szpakowska (2c), Laura Szuman (3f), Ola Wawrzyn-Dębicka (2f), Marta Wołczyńska (2c), Maja Woźniakowska (3f) i Joanna Zapała (2b) – op. p. Patrycja Matyjaszczyk;

Wojciech Górski (2b), Emil Hliwa (3g), Bartek Kubiak (3f), Krzysztof Łasiński (2b), Maciej Madej (3e), Olaf Morawski (3c), Krzystof Piotrowski (3b), Maciej Śmigaj (2b), Paweł Wdowiński (2g) i Sebastian Wróbel (2h) – op. p. Piotr Mąkowski.

 

26.03.2014 r. (środa)

Berenika Brawer (1c) zwyciężyła w Miejskim Konkursie Recytatorskim. Podopieczna p. Agnieszki Opali przedstawiła wiersz Bolesława Leśmana pt. „Łąka”. Uzdolnienia artystyczne Bereniki nie są dla nas zaskoczeniem – wszak pochodzi z aktorskiej rodziny.

 

 

24.03.2014 r. (poniedziałek)

Klaudia Jankowska została laureatem (4 edycji) Lubuskiego Konkursu o Samorządzie Terytorialnym. Nagrody wręczyła p. Marszałek Polak, podczas Sesji Sejmiku Wojewódzkiego Lubuskiego.

Celem konkursu było kształtowanie aktywnych postaw obywatelskich, propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat funkcjonowania samorządu, a także wzmacnianie patriotyzmu lokalnego. Tematem wiodącym w tym roku był Europejski Fundusz Społeczny. Klaudia stworzyła biznes plan w oparciu o środki z tego funduszu. I zrobiła to rewelacyjnie!

 

24.03.2014 r. (poniedziałek)

Uczniowie klasy 2b (Konrad Dudek, Iga Gawałkiewicz, Wojtek Górski, Aleksandra Idziak, Kamila Lis, Krzysztof Łasiński, Magdalena Machnicka, Dominika Ogórek, Marta Przygoda, Agata Serba, Maciej Śmigaj, Joanna Zapała i Julia Zaremba) oraz Zuzanna Ślakowska (3g) postanowili oznajmić wszystkim uczniom, że już od kilku dni mamy Wiosnę. I zrobili to śpiewająco! Chodzili po szkole, odwiedzali wszystkie klasy i przy akompaniamencie gitary, bongosów (bębenków) i Keyboardu (instrumentu klawiszowego) śpiewali wiosenna piosenkę, do której razem z p. Adamem Szopą sami ułożyli zabawny tekst.

 

22.03.2014 r. (sobota)

Rozbiliśmy bank! W konkursie języka angielskiego dla szkół gimnazjalnych, zorganizowanym przez III LO w Zielonej Górze, zajęliśmy trzy pierwsze miejsca! Naszym łupem padły też miejsca VI i VIII. Czyż to nie wspaniała wiadomość, która powinna ucieszy każdego sympatyka naszego gimnazjum?

W konkursie udział wzięło 5 szkół gimnazjalnych. Nasza reprezentacja liczyła 7 osób. Byli to: Kalina Klimenko (2g), Marcelina Nowinka (2g), Kamila Mocek (2g), Aleksandra Krauze (3b), Wojciech Sikora (3b), Aleksander Piskorz (3e) i Wojciech Górski (2b). Uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi kultury obszarów anglojęzycznych, jak i z zagadnieniami gramatycznymi. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż 5 naszych uczniów!

I miejsce: Aleksander Piskorz (op. p. Katarzyna Lewandowska)

II miejsce: Marcelina Nowinka (op. p. Katarzyna Jacheć)

III miejsce: Aleksandra Krauze (op.p. Agata Chruścińska)

VI miejsce: Kamila Mocek (op. p. Katarzyna Jacheć)

VIII miejsce: Kalina Klimenko (op. p. Katarzyna Jacheć)

Serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym uczniom (i ich opiekunkom)!

 

21.03.2014 r. (piątek)

W ramach programu wymiany młodzieży polsko-niemieckiej odwiedzili nas uczniowie z Gymnasium w Pestalozzi-Guben. Tematem przewodnim spotkania był pierwszy dzień wiosny. Zapoczątkowano go kilkoma krótkimi zabawami, w czasie których uczniowie bliżej się poznali. Następnie w mieszanych grupach (polsko-niemieckich) zaczęli przygotowywać Marzanny. Ciężka praca i dobra zabawa zaowocowały pięknymi i oryginalnymi kukłami. Po wspólnym obiedzie cała grupa udała się na wycieczkę, podczas której szukano oznak wiosny i symbolicznie spalono boginię symbolizującą zimę.

Spotkanie zakończyło się zajęciami plastycznymi, podczas których uczniowie wykonali techniką depoupage ozdoby (podkładki i ozdobne słoiczki).

Na koniec wszyscy uczniowie wymienili się drobnymi upominki. Z naszej szkoły w wymianie, którą zorganizowały: p. Alicja Raczyńska-Zbierska i p. Beata Narwicz, brali udział uczniowie z klas pierwszych i drugich.

 

21.03.2014 r. (piątek)

Do piłkarskich zawodów „Coca Cola Cup” zgłosiliśmy drużyny dziewcząt i chłopców. Jest to już 16 edycja największego piłkarskiego turnieju, w którym wystartuje prawie 4 tysiące drużyn z całego kraju. Najlepsze wyjada na obóz piłkarski do Włoch.

 

21.03.2014 r. (piątek)

Gościliśmy uczniów klas szóstych zielonogórskich szkół podstawowych. W sumie naszą szkołę odwiedziło ponad 300 osób. Goście zwiedzili szkołę, wzięli udział w prezentacjach i  zapoznali się z procedurami elektronicznego naboru.

 

21.03.2014 r. (piątek)

Nasze koszykarki zajęły drugie miejsce w rozgrywkach rejonowych. Mecze były bardzo zacięte, a jeden z nich zakończył się jednopunktową porażką (po dogrywce). Awans do półfinału zapewniły nam: Karolina Gruchociak (2g), Natalia Hołobotowska (1b), Joanna Howis (2e), Patrycja Korasiak (3h), Dagmara Kraśna (3d), Wiktoria Matoga (1d), Paulina Mazurkiewicz (2c), Aleksandra Pochylska (3g), Laura Szuman (3f) i Julita Woźniak (3)h. Drużynę przygotowała pani Katarzyna Marciniak.

 

20.03.2014 r. (czwartek)

Do Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” przystąpiło 78 naszych uczniów. Konkurs wywodzi się z Australii, a bierze w nim udział 51 państw. Uczestnicy rozwiązują w tym samym czasie te same zadania, co jest niewątpliwą atrakcją współzawodnictwa. Gimnazjaliści startują w kategoriach „Kadet” (kl. I-II) i „Junior (kl. III). Test zawierał 30 pytań. Uczniowie mieli do wyboru 5 odpowiedzi, z których tylko 1 była prawidłowa. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast zaznaczenie błędnej skutkuje przydzieleniem punktów ujemnych. Trzeba więc bardzo rozsądnie i ostrożnie podchodzić do każdego zadania. Wyniki konkursu poznamy za 5 tygodni.

 

19.03.2014 r. (środa)

Nasi szachiści pokazali lwi pazur i w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży zajęli VI miejsce (wcześniej zwyciężyli w mistrzostwach miasta i rejonu). To bardzo dobry wynik, gdyż w finałowych rozgrywkach startowało kilkanaście najlepszych drużyn z całego województwa. Szkołę reprezentowali: Tomasz Ławrynowicz (2e), Anna Wilant (1f), Marta Wilant (3b) i Kornel Żuber (3b). Drużynę przygotowała p. Patrycja Matyjaszczyk.

 

18.03.2014 r. (wtorek)

Szkolne Koło Epigraficzne (op. p. Katarzyna Machaj) zaprezentowała przedmiot i sposób prowadzenia badań epigrafiki oraz zabytki epigraficzne z konkatedry p.w. św. Jadwigi. Członkowie koła: Klara Chojak (2c), Kinga Filipiuk (1a), Paulina Nowicka (2c), Kinga Podrzycka (2c) oraz Aleksandra Poźniak (2c) uczą się odczytywać napisy na starych płytach nagrobnych, zapisanych językiem łacińskim lub hebrajskim. Jest to bardzo trudna i żmudna praca, tym bardziej godna pochwalenia. Na okolicznościowej gazetce znalazł się cytat prof. Joachima Zdrenki, znanego w środowisku mediewistów badacza średniowiecznych inskrypcji: „Dawniej, aby pamięć o człowieku przetrwała zapisywano ją w kamieniu, dziś należy to przepisać na papier, by ocalić od zapomnienia”.

 

18.03.2014 r. (wtorek)

Martyna Stachowiak (3h) zdobyła pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym „Wiosna w lesie”. Konkurs zorganizowano w związku z Międzynarodowym Dniem Lasów, a jego celem było zwrócenie uwagi na odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi świata.

 

17.03. 2014 r. (poniedziałek)

Tym razem p. Marzena Nowicka zaprosiła nas na wernisaż składający się z trzech wystaw: „Wszędzie żyją ludzie” (rysunek), „Człowiek- maszyna emocjonalna” (rysunek, malarstwo) i „Czas na czas – projekty zegarów” (makiety). Wystawom towarzyszył występ muzyczny Aleksandry Sieroń (3c, gitara) i Bereniki Maniukiewicz (2e, pianino). Dziewczęta zaprezentowały własne kompozycje muzyczne, bardzo ciepło przyjęte przez publiczność.

 

15.03.2014 r. (sobota)

W mistrzostwach szkoły w koszykówce dziewcząt klas pierwszych zwyciężyły uczennice kl. 1a (Julita Bącler, Hanna Borodziuk, Joanna Flis, Justyna Grzegorzewska, Wiktoria Horbacz i Natalia Rynkiewicz) i to one otrzymały złote medale. Drugie miejsce wywalczyła klasa 1b, a trzecie 1e. W turnieju wystartowało siedem klas. Najlepszą zawodniczką została Natalia Rynkiewicz (1a). Zawody zorganizowały: p. Katarzyna Marciniak i p. Patrycja Matyjaszczyk.

 

15.03.2014 r. (sobota)

W mistrzostwach klas drugich w tenisie stołowym zwyciężyła Gabrysia Michalska (2f), wyprzedzając Adriannę Janiszewską (2e) i Paulinę Ołpińską (2b). Zawody zorganizowała p. Alicja Bronikowska.

 

14.03.2014 r. (piątek)

Z okazji święta liczby π (do tej pory nie miałem pojęcia, że takie święto istnieje) p. Patrycja Kośmider przygotowała konkurs matematyczny pn. „Rachmistrz 2014”.W konkursie wzięło udział 23 uczniów (reprezentanci klas). Konkurs obejmował wyłącznie zadania rachunkowe i sprawdzał poprawność oraz szybkość liczenia. W czasie dwóch 10 minutowych części uczniowie mieli do rozwiązania 30 zadań.

Rachmistrzem klas pierwszych, drugich i trzecich zostali odpowiednio:

- Aleksandra Noskowska (kl. 1d – op. Justyna Flis);

- Ryszard Rosikiewicz (kl. 2e – op. Anna Przybylak);

- Marta Wilaht (kl. 3b – opiekun – op. Danuta Przybyszewska).

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki, a zwycięzcy dyplom, książkę i bon towarowy.

Konkursowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych o tematyce matematycznej. Uczniowie wykonali karykatury znanych matematyków (kl. I), rebusy matematyczne (kl. II) i plakaty promujące Królową Nauk – jak zwykło się określać tę dziedzinę wiedzy.

 

13.03.2014 r. (czwartek)

Do szkolnego konkursu ortograficznego zgłosiło się kilkudziesięciu uczniów. Ich zadaniem było zmierzyć się z dyktandem najeżonym najróżniejszymi dziwolągami ortograficznymi. O taką mieszankę różnych rzeżuch, orzechów i chrząszczy, którym przyglądała się córuchna lub inna druhna zadbała p. Ewa Mrozińska. W walce z bykami najlepiej sobie poradzili:

kl. I - Hanna Borodziuk (1a), Alicja Petela (1c) i Aleksandra Noskowska (1d);

kl. II – Rafał Trojan (2e), Ola Poźniak (2c) i Igor Matyja (2b);

kl. III – Aleksander Piskorz (3e), Natalia Goździk (3f) i Weronika Błaszczyk (3a)

i to oni będą reprezentować szkołę na szczeblu miejskim.

 

12.03.2014 r. (środa)

Nauczycielki języków angielskiego i niemieckiego (p. Agnieszka Georgiczuk, p. Anna Predko, p. Alicja Raczyńska-Zbierska, p. Anita Paszkowska, p. Katarzyna Jacheć i p. Katarzyna Lewandowska) przygotowały dla klas drugich nowy, wieloetapowy konkurs pn. „Językowa Liga”. Każda klasa wystawiła dwuosobową reprezentację. Uczniowie zmagali się z 10 zadaniami o tematyce muzycznej (trzeba było przyporządkować utwór do odpowiedniego filmu lub kompozytora, uzupełnić luki słowami prezentowanych piosenek, połączyć odpowiednie wersy piosenki i poukładać je w odpowiedniej kolejności). Uczniowie pilnie wytężali słuch i w skupieniu rozwiązywali zadania. Czasami ciężko było się skupić, gdyż niejednemu nóżka skakał przy utworach wykonywanych przez Elvisa Presleya czy Rammstein. Po pierwszym etapie na prowadzeniu są klasy: 2e, 2c i 2b.

 

11.03.2014 r. (wtorek)

Aż cztery klasy (2e, 2h, 3b, 3e) przystąpiły do międzynarodowego konkursu „Matematyka bez granic”. Uczniowie pracując w grupach muszą rozwiązać dziesięć zadań, w tym jedno o treści podanej w języku angielskim.

Jest to już XXV edycja konkursu, obejmującego swoim zasięgiem państwa europejskie oraz USA, Kanadę i Meksyk. Polskie szkoły przystąpiły do niego w 2001 roku, a nasi gimnazjaliści (G-1) odnieśli w nim duże sukcesy, zajmując I, II i III miejsce w Polsce.

 

08.03.2014 r. (sobota)

Dziewczęta z kl. 2c (Ola Jarczykowska, Paulina Mazurkiewicz, Monika Szpakowska i Marta Wołczyńska) były bezkonkurencyjne i to one zwyciężyły w mistrzostwach szkoły klas drugich w koszykówce. Srebrne medale wywalczyła kl. 2b, a brązowe kl. 2a. Organizatorki turnieju, p. Katarzyna Marciniak i p. Patrycja Matyjaszczyk, wytypowały najlepszą zawodniczkę, którą została Paulina Mazurkiewicz (2c). Sędziowały dziewczęta z klasy 3h: Patrycja Korasiak i Ola Krawczyk.

 

08.03.2014 r. (sobota)

Aleksandra Lemańska (1c) zwyciężyła w mistrzostwach szkoły klas pierwszych dziewcząt w tenisie stołowym. Drugie miejsce zajęła Martyna Gocek (1f), a trzecie Hania Wojnicz (1f). Zawody zorganizowała p. Alicja Bronikowska.

 

06.03.2014 r. (czwartek)

Ostatnim akcentem upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych był montaż słowno-muzyczny, na który zaproszono klasy I i II. Zwracam uwagę, że z inicjatywą zorganizowania programu wystąpił Samorząd Uczniowski i to sami uczniowie wszystko przygotowali – od scenariusza, poprzez prezentację multimedialną, scenografię, po wybór osób występujących. Muszę przyznać, że byłem pod dużym wrażeniem, a przewodniczącej SU Natalii Majce (3g) i wszystkim uczestnikom należą się ogromne słowa uznania!

W montażu udział wzięli: Julia Dudek (3g), Adrianna Kaczmarek (3g), Konrad Ławecki (2e), Joanna Macur (3g), Natalia Majka (3g), Zuzanna Ślakowska (3g) i Amelia Trojan (3g). Próbom przyglądała się i wspierała uczniów p. Agnieszka Georgiczuk.

 

05.03.2014 r. (środa)

Dzień później reprezentacja szkoły wywalczyła III miejsce w zawodach rejonowych w piłce ręcznej chłopców. W drużynie trenowanej przez p. Mariusza Małachowskiego wystąpili: Kacper Der (3a), Aleksander Keping (2c), Piotr Krupiński (1b), Daniel Marković (3h), Marcel Miciak (2h), Szymon Operacz (2g), Przemysław Piątek (2h), Dominik Raduński (3a), Filip Rybińczuk (3d), Maciej Śmigaj (2b), Miłosz Tyliszczak (2f) i Kuba Zapotoczny-Chabura (2h).

 

04.03.2014 r. (wtorek)

Podopieczni p. Mariusza Małachowskiego wywalczyli II miejsce w mistrzostwach Zielonej Góry w koszykówce chłopców. Szkołę reprezentowali: Michał Ast (2a), Łukasz Bartkowiak (3e), Jakub Kelma (3a), Maciej Kowalewski (3b), Kajetan Ludwisiak (3f), Daniel Marković (3h), Kacper Mąkowski (2g), Krzysztof Piotrowski (3b), Mateusz Sobków (3b), Alan Starovoytov (3h), Paweł Wdowiński (2g) i Łukasz Zieliński (2a).

 

04.03.2014 r. (wtorek)

W szkolnym konkursie recytatorskim zwyciężyła Kalina Gontowiuk (3e), a kolejne miejsca zajęły Aleksandra Duriasz (2f) i Marta Mrozińska (1b). To właśnie te dziewczęta będą nas reprezentować w finale miejskim. Jury (p. Joanna Kaźmierczak, p. Dorota Kozica, p. Agnieszka Opala oraz p. Justyna Zidek) oceniało opanowanie pamięciowe tekstu, dykcję, przestrzeganie zasad interpunkcji w wymowie i oddanie nastroju wiersza.

 

03.03.2014 r. (poniedziałek)

Jakub Dranczewski (3b, op. p. Agnieszka Opala), uczeń o różnorakich zainteresowaniach – w pokoju nauczycielskim nazywany człowiekiem renesansu – został laureatem ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Odkrywamy talenty przyszłości”. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas Gali Talentów, w połowie marca, w Warszawie.

 

03.03.2014 r. (poniedziałek)

Uczniowie zrzeszeni w kole historycznym uczestniczyli w koncercie muzycznym pn. „Panny wyklęte”, jaki odbył się w Teatrze Lubuskim. Główną postacią koncertu był Darek Malejonek, który wraz z zespołem Maleo Reggae Rockers towarzyszył Kasi Kowalskiej, Marice, Monie, Lilu i Ani Brachaczek. To właśnie te artystki, w przejmujący sposób, śpiewały o Żołnierzach Wyklętych - najczęściej własne teksty.

 

01.03. 2014 r. (sobota)

W finale „Gimparady” wystąpiły klasy: 1b (wych. p. Justyna Flis), 1e (wych. p. Agnieszka Żyznowska), 1f (wych. p. Łukasz Cyrok) oraz 1i (wych. p. Justyna Zidek). Turniej prowadził p. Piotr Mąkowski, a w jury zasiedli: p. Violetta Janecka, p. Katarzyna Marciniak i p. Patrycja Matyjaszczyk. Klasy przygotowywały się do finałowych zmagań przez kilka tygodni. Pan Cyrok w każdą sobotę spotykał się ze swoją klasą, a na finał wszyscy wyszli poprzebierani za różnorakie stworki i czarownice. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Po raz pierwszy zdarzyło się, aby o pierwszym i trzecim miejscu decydowały dogrywki. Ostatecznie jury ustaliło następująca kolejność: w tegorocznej „Gimparadzie” zwyciężyła klasa 1i, nieznacznie wyprzedzając kl. 1f. Trzecie miejsce wywalczyła kl. 1b. Nagrody, którymi były czeki, ufundowała Rada Rodziców.

W moim odczuciu zwyciężyły wszystkie klasy, prezentujące wysoki poziom sprawności fizycznej, pomysłowości i zaangażowania.


31.01.2014 r. (piątek)

W szkolnej edycji konkursu „British and American Culture” wystartowało ponad 30 uczniów. Test zawierał pytania dotyczące tradycji, geografii, historii, literatury i ekonomii – głównie Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, ale były też zagadnienia związane z Australią, Kanadą i Nową Zelandią. Z odpowiedziami na tak szeroki materiał najlepiej poradzili sobie: Aleksander Piskorz (3e, op. p. Katarzyna Lewandowska), Mateusz Trubiłowicz (3e) i Aleksandra Krauze (3b, op. p. Agata Chruścińska). Konkurs zorganizowały: p. Katarzyna Lewandowska i p. Anita Paszkowska.

 

31.01.2014 r. (piątek)

Poznaliśmy finalistów niektórych wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Uczniowie, którzy zwyciężyli w eliminacjach rejonowych walczyć będą wkrótce o tytuł laureata. Zdobywcy tego tytułu przyjmowani są do szkół ponadgimnazjalnych poza systemem rekrutacyjnym z mocy prawa (finaliści otrzymują 15 dodatkowych punktów). Jest więc o co walczyć. Oto nasi olimpijczycy:

 

BIOLOGIA (5 uczniów)

Natalia Goździk (3f), op. p. Eliza Pietkiewicz-Hanus

Maksymilian Borysowski (2e), op. p. Eliza Pietkiewicz-Hanus

Rafał Kryś (3f), op. p. Eliza Pietkiewicz-Hanus

Małgorzata Łojewska (2e), op. p. Eliza Pietkiewicz-Hanus

Mateusz Trubiłowicz (3e), op. p. Eliza Pietkiewicz-Hanus

 

JĘZYK POLSKI (3 uczniów)

Hubert Bereś (3b), op. p. Agnieszka Opala

Marta Mąkowska (3f), op. p. Ewelina Wyrzykowska

Katarzyna Korsak (1c), op. p. Agnieszka Opala

 

CHEMIA (5 uczniów)

Hubert bereś (3b), op. p. Ewa Pachciarek

Natalia Goździk (3f), op. p. Ewa Pachciarek

Jacek Rzemieniecki (3b), op. p. Ewa Pachciarek

Jakub Dranczewski (3b), op. p. Ewa Pachciarek

Mateusz Trubiłowicz (3e), op. p. Joanna Pokornowska-Morawska

 

HISTORIA (2 uczniów)

Michał Łysak (1a), op. p. Katarzyna Machaj

Maciej Śmigaj (2b), op. p. Agnieszka Sawicka

 

GEOGRAFIA (3 ucnziów)

Jakub Kelma (3a), op. p. Anna Sienkiewicz

Anita Piechocka (3e), op. p. Anna Sienkiewicz

Mateusz Trubiłowicz (3e), op. p. Anna Sienkiewicz

 

JĘZYK ANGIELSKI (2 uczniów)

Kacper Wiśny (2c), op. p. Anita Paszkowska

Katarzyna Kleinert (3b).

 

30.01.2014 r. (czwartek)

Kolejny wernisaż odbył się o nietypowej porze. Punktualnie o godzinie 8:13 p. Marzena Nowicka przedstawiła zgromadzonej w holu szkoły publiczności głównego bohatera – Tomasza Mroza z klasy 2b. Tomek zaprezentował prace wykonane ołówkiem i jedną akwarelę. Musze przyznać, że wystawa robi wrażenie.

 

30.01.2014 r. (czwartek)

Wygraliśmy rywalizację w mistrzostwach Zielonej Góry w koszykówce dziewcząt. Podopieczne p. Katarzyny Marciniak nie dały szans swoim rówieśniczkom i w pięknym stylu zdobyły tytuł mistrzowski.  Naszą szkołę reprezentowały: Laura Szuman (3f), Aleksandra Pochylska (3g), Julita Woźniak (3h), Patrycja Korasiak (3h), Weronika Borek (3a), Dagmara Kraśna (3d), Paulina Mazurkiewicz (2c), Joanna Howis (2e), Karolina Gruchociak (2g), Weronika Idzikowska (1b), Natalia Hołobotowska (1b) i Wiktoria Matoga (1d).

 

30.01.2014 r. (czwartek)

Po raz kolejny zajęliśmy I miejsce w międzygimnazjalnym turnieju matematycznym „MAT-TUR”. I nie dziwi nas to zbytnio, bo szkołę reprezentowała silna ekipa, złożona z ubiegłorocznych laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych: Natalia Goździk (3f), Mateusz Trubiłowicz (3e) i Hubert Bereś (3b). Uczniami opiekowała się p. Justyna Flis, znana z tego, że nie wraca z turniejów bez nagrody. Konkurs zorganizował Zespół Szkól i Placówek Kształcenia Zawodowego. Czyż musze dodawać, że sukces ten bardzo nas cieszy?

 

30.01.2014 r. (czwartek)

W finałowym turnieju koszykówki dziewcząt o mistrzostwo miasta wystąpiły reprezentacje czterech gimnazjów. Nasze dziewczęta jak zwykle pokazały wielką klasę na boisku, pokonały wszystkie drużyny i zajęły I miejsce. Mecze były bardzo zacięte, a emocje często górowały nad techniką gry. W reprezentacji szkoły wystąpiły: Weronika Borek (3a), Patrycja Korasiak (3h), Dagmara Kraśna (3d), Aleksandra Pochylska (3g), Laura Szuman (3f), Julita Woźniak (3h), Karolina Gruchociak (2g), Joanna Howis (2e), Paulina Mazurkiewicz (2c), Natalia Hołobotowska (1b), Weronika Idzikowska (1b), Wiktoria Matoga (1d). Drużynę przygotowała p. Katarzyna Marciniak. Naszym „złotkom” serdecznie gratulujemy!

 

27.01.2014 r. (poniedziałek)

W holu szkoły, na długiej przerwie, rozstrzygnięto i podsumowano konkurs plastyczny na plakat przestrzegający przed zimowymi niebezpieczeństwami. Wzięły w nim udział prawie wszystkie klasy. Prace oceniało jury, w skład którego weszli: p. Agnieszka Georgiczuk (op. SU), p. Marzena Nowicka (n-lka plastyki), Zuzanna Ślakowska (redaktor naczelna szkolnej gazetki) i Natalia Majka (przewodnicząca SU). Konkurs prowadziły: Agata Serba (2b) i Iga Gawałkiewicz (2b). Największe uznanie w oczach jury i publiczności zdobyły plakaty kl. 2e (wych. p. Eliza Pietkiewicz-Hanus), 3d (wych. p. Anna Przybylak) i 1a (wych. p. Ewa Wawszczyk).

 

25.01.2014 r. (sobota)

Nasze dziewczęta idą jak burza. W mistrzostwach Zielonej Góry w unihokeju zdobyły srebrny medal. Podopieczne p. Patrycji Matyjaszczyk walczyły bardzo dzielnie, a do zdobycia I miejsca niewiele brakowało. Szkołę reprezentowały: Laura Szuman (3f), Maja Woźniakowska (3f), Olimpia Zalewska (3f), Angelika pawiłowicz (3f), Paulina Mazurkiewicz (2c), Marta Wołczyńska (2c), Weronika Mięsiakowa (3g), Aleksandra Pochylska (3g), Paulina Ołpińska (2b) i Julia Murdecka (2a). Brawo!

 

24.01.2014 r. (piątek)

Klasy drugie bawiły się na tradycyjnych „Połowinkach”. Uczniowie sami przygotowali i udekorowali salę gimnastyczną i stołówkę, a po skończonej zabawie posprzątali. Bawiło się prawie 200 gimnazjalistów (jakby nie było, był to BAL NA 100 PAR). Muzykę zapewnił nasz absolwent, DJ Mateusz Banach (Banan). W trakcie zabawy dostarczono pizzę, która urozmaiciła podstawowe menu. Organizacją całości zajął się p. Adam Szopa, a pomagali mu wychowawcy klas.

 

23.01.2014 r. (czwartek)

Zabłysnęliśmy w miejskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Na pokonkursowej wystawie w sali Dębowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej znalazły się cztery prace naszych uczniów. Temat (namaluj ruch) był bardzo trudny, jak bowiem przedstawić na kartce coś dynamicznego. Ale nasi wychowankowie nie mieli z tym problemów. W sumie na konkurs wpłynęło blisko 400 prac uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, z czego Jury zakwalifikowało do wystawy 40. Wśród nagrodzonych znalazły się obrazy Wiktorii Kuncewicz (2d, op. p. Marzena Nowicka), Martyny Stachowiak (3h, op. p. Grażyna Kawka), Marii Przybylskiej (3e, op. p. Grażyna Kawka) i Sandry Skoniecznej (3c, op. p. Marzena Nowicka).

 

12.01.2014 r. (niedziela)

Na opłatkowym spotkaniu gościliśmy Sybiraków. W części artystycznej zaprezentował się zespół wokalny, przygotowany przez p. Violettę Janecką, w którym wystąpiły: Paulina Nowicka (2c), Oriana Pluta (1i), Kinga Rzaczkiewicz (1b) i Natalia Szpakowska (1h). Dziewczęta w pięknym stylu zaśpiewały kilka kolęd i pastorałek. W spotkaniu uczestniczyli specjalni goście: Prezydent Zielonej Góry - p. Janusz Kubicki, ks. bp Adam Dyczkowski, przedstawiciele Wojewody Lubuskiego i Marszałka województwa, a także p. Agnieszka Sawicka – nauczycielka historii. Duże wrażenie na naszych gościach zrobiła „Kolęda dla nieobecnych", która zaczyna się słowami:

„A nadzieja znów wstąpi w nas,

Nieobecnych pojawią się cienie,

Uwierzymy kolejny raz,

W jeszcze jedno Boże Narodzenie.

 

I choć przygasł świąteczny gwar,

Bo zabrakło znów czyjegoś głosu,

Przyjdź tu do na i z nami trwaj,

Wbrew tak zwanej ironii losu.”.

 

11.01.2014 r. (sobota)

Dziewczęta z klas drugich przystąpiły do rozgrywek sportowych w unihokeju o mistrzostwo szkoły. Mecze były bardzo zacięte, do tego stopnia, że dogrywki nie dawały rozstrzygnięcia i trzeba było zarządzić tzw. strzały karne. Ostatecznie tytuł mistrza szkoły wywalczyła reprezentacja kl. 2c (Ola Jaryczkowska, Paulina Mazurkiewicz, Nicola Olszewska, Ola Poźniak, Monika Szpakowska i Martyna Wołczyńska). Drugie miejsce zajęła kl. 2b, a trzecie 2f. Najlepszą zawodniczką turnieju została Paulina Mazurkiewicz (2c). Zawody zorganizowała p. Alicja Bronikowska.

 

10.01.2014 r. (piątek)

Czworo uczniów z klasy 1f (Weronika Herba, Aleksandra Kot, Miłosz Gondek i Mikołaj Ksieniewicz) malowało po lekcjach blaty w pracowni technicznej. Ta godna pochwalenia inicjatywa zrodziła się z uwagi na rażące napisy, jakie niektórzy uczniowie umieszczali na blatach. Ciekawe, które lekcje są tak nudne, że starcza czasu na „ozdabianie” stołów.

 

10.01.2014 r. (piątek)

Druga grupa nauczycieli uczestniczyła w kursie „Droga do sukcesu”, zorganizowanym przez Urząd Miasta. Atmosfera na zajęciach była miła, a tematyka związana z motywowaniem do nauki zainteresowała wszystkich.

 

09.01.2014 r. (czwartek)

Byliśmy gospodarzami rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. W konkursowe szranki stanęło 78 uczniów z powiatów Zielonogórskiego i Krośnieńskiego. Panie Eliza Pietkiewicz-Hanus i Kinga Pyrka-Puchan zadbały o miłe przyjęcie gości i za sprawą cukierni „Grono” – sponsora – zapewniły słodki poczestunek.

 

07.01.2014 r. (wtorek)

Nowy Rok (po dwutygodniowej przerwie) rozpoczął się dla nas bardzo przyjemnie. W ogólnopolskim konkursie języka angielskiego MULTITEST  nasi uczniowie uzyskali trzy tytuły laureata i trzy wyróżnienia. Konkurs zorganizowało Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie, a brało w nim udział ponad tysiąc uczniów z całego kraju. Oto wyniki:

Katarzyna Kleinert, laureatka, kl. 3b, op. p. Agata Chruścińska,

Aleksandra Łukasiewicz, laureatka, kl. 1g, op. p. Agata Chruścińska,

Agnieszka Miechowicz. laureatka, kl. 3b, op. p. Agata Chruścińska,

Maksymilian Kozakowski, wyróżnienie, kl. 1b, op. p. Katarzyna Lewandowska,

Aleksandra Świątkowska, wyróżnienie, kl. 3e, op. p. Katarzyna Lewandowska,

Mateusz Trubiłowicz, wyróżnienie, kl. 3e, op. p. Katarzyna Lewandowska.

 

07.01.2014 r. (wtorek)

Michał Jarząbek (3b) zwyciężył w międzynarodowym turnieju Kickboxingu „Muszynianka CUP” (styl wolny), jaki rozgrywano w Krynicy-Zdroju. W stylu light contact Michał zajął III miejsce. Tak wysoką formę uzyskał trenując w klubie SKF Boksing, pod okiem trenera, p. Bogumiła Polańskiego.

 

04-05.12.2013 r. (środa-czwartek)

W ramach współpracy w Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego uczniowie klas 3a oraz 3c wzięli udział w warsztatach twórczych. Zajęcia odbyły się na uczelni, a poprowadziły je studentki Edukacji Artystycznej. Młodzież zwiedziła pracownie malarstwa, grafiki, rzeźby, fotografii i architektury, a później przystąpiła do tworzenia własnych dzieł plastycznych. Jak przekazała nam p. Marzena Nowicka, opiekująca się grupami, powstały zaskakujące malowidła, uderzające ekspresją, bogactwem form i kolorów. Młodzież z takiej formy aktywności artystycznej była bardzo zadowolona  nie za bardzo chciała opuszczać gościnne mury zielonogórskiej uczelni.

tabliczka1

 

Reklama

Odwiedziło nas:

436401
DzisiajDzisiaj19
WczorajWczoraj582
W tygodniuW tygodniu1885
W miesiącuW miesiącu22462
Od początkuOd początku436401

Dzisiaj jest: Czwartek
24 Kwietnia 2014
Światowy Dzień Ziemi
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Egbert, Erwin,
Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy,
Horacjusz, Zbroimir

Do końca roku zostało 252 dni.
Zodiak: Byk

Logowanie: